Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
HD
Man of Steel (2013) HD

Man of Steel (2013) HD

You will believe that a man can fly.Jun. 12, 2013 (USA, Canada, UK)143 Min.PG-13
Your rating: 10
10 7 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Zack Snyder
Director

Aktoret

Henry Cavill isClark Kent / Kal-El
Clark Kent / Kal-El
Amy Adams isLois Lane
Lois Lane
Michael Shannon isGeneral Zod
General Zod
Kevin Costner isJonathan Kent
Jonathan Kent
Diane Lane isMartha Kent
Martha Kent
Antje Traue isFaora-Ul
Faora-Ul
Christopher Meloni isColonel Hardy
Colonel Hardy
Jadin Gould isLana Lang
Lana Lang

Permbledhje

Kal-El dërgohet në Tokë nga prindërit teksa planeti i tij i lindjes, Kriptoni, po shkatërrohet. Pas 33 vjetësh ai do të mësojë më shumë rreth prejardhjes së tij dhe do të përballet me anëtarë të rracës së tij.

Titulli origjinalMan of Steel
Vlerësimi IMDb7.1 572,128 votes
Vlerësimi TMDb6.5 5453 votes