Report bug

Please help us to describe the issue so we can fix it asap.

Captcha
Cancel
× Nese Server 1 nuk ju punon, ateher shtyp " ZGJIDH SERVERIN " dhe zgjidh server 2, 3, 4 ose opsionet poshte pershkrimit!
HD
Prometheus (2012) HD

Prometheus (2012) HD

The Search for Our Beginning Could Lead to Our End.May. 30, 2012 (USA, UK)124 Min.R
Your rating: 10
9.5 12 votes

Video trailer

Foto

Drejtor

Ridley Scott
Director

Aktoret

Noomi Rapace isElizabeth Shaw
Elizabeth Shaw
Charlize Theron isMeredith Vickers
Meredith Vickers
Guy Pearce isPeter Weyland
Peter Weyland
Logan Marshall-Green isCharlie Holloway
Charlie Holloway
Rafe Spall isMillburn
Millburn

Permbledhje

Një ekip hulumtuesish ka zbuluar një çelës për origjinën e njerëzimit në Tokë, dhe nisen për një udhëtim në qoshet e errëta të universit. Atje, ata duhet të luftojnë një betejë të tmerrshme për të shpëtuar të ardhmen e racës njerëzore.

Titulli origjinalPrometheus
Vlerësimi IMDb7.0 475,230 votes
Vlerësimi TMDb6.2 4248 votes