The Good Doctor (2017)

The Good Doctor (2017)

Sep. 25, 2017
Your rating: 0
9 108 votes

Krijues

Cast

Freddie Highmore isDr. Shaun Murphy
Dr. Shaun Murphy
Antonia Thomas isDr. Claire Browne
Dr. Claire Browne
Richard Schiff isDr. Aaron Glassman
Dr. Aaron Glassman
Hill Harper isDr. Marcus Andrews
Dr. Marcus Andrews
Nicholas Gonzalez isDr. Neil Melendez
Dr. Neil Melendez
Will Yun Lee isDr. Alex Park
Dr. Alex Park
Fiona Gubelmann isDr. Morgan Reznick
Dr. Morgan Reznick
Christina Chang isDr. Audrey Lim
Dr. Audrey Lim
Tamlyn Tomita isAllegra Aoki
Allegra Aoki

Video trailer

Images

Synopsis

Një kirurg i ri me sindromën Savant rekrutohet në njësinë kirurgjike të një spitali prestigjioz. Çështja do të lindë: a mund të shpëtojë një person që nuk ka aftësinë për t’u lidhur me njerëzit?

Original titleThe Good Doctor
Firt air dateSep. 25, 2017
Last air dateFeb. 04, 2019
Seasons2
Episodes33
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Sep. 25, 2017

FILMA TE NGJASHEM