The Umbrella Academy (2019)

The Umbrella Academy (2019)

Feb. 15, 2019
Your rating: 10
8.6 22 votes

Krijues

Cast

Tom Hopper isLuther Hargreeves
Luther Hargreeves
Ellen Page isVanya Hargreeves
Vanya Hargreeves
Emmy Raver-Lampman isAllison Hargreeves
Allison Hargreeves
David Castañeda isDiego Hargreeves
Diego Hargreeves
Robert Sheehan isKlaus Hargreeves
Klaus Hargreeves
Colm Feore isSir Reginald Hargreeves
Sir Reginald Hargreeves
Aidan Gallagher isNumber Five
Number Five

Video trailer

Images

Synopsis

Një familje jofunksionale e superheronjve vjen së bashku për të zgjidhur misterin e vdekjes së babait të tyre, kërcënimin e apokalipsit dhe më shumë.

Original titleThe Umbrella Academy
Firt air dateFeb. 15, 2019
Last air dateFeb. 15, 2019
Seasons1
Episodes10
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

1Sezoni 1 Feb. 15, 2019

FILMA TE NGJASHEM