Vikings

Vikings

Mar. 03, 2013
Your rating: 10
8.9 124 votes

Krijues

Cast

Travis Fimmel isRagnar Lothbrok
Ragnar Lothbrok
Katheryn Winnick isLagertha Lothbrok
Lagertha Lothbrok
Alyssa Sutherland isPrincess Aslaug
Princess Aslaug
Alexander Ludwig isBjorn Lothbrok
Bjorn Lothbrok
Jasper Pääkkönen isHalfdan the Black
Halfdan the Black
Peter Franzén isKing Harald Finehair
King Harald Finehair

Video trailer

Images

Synopsis

Vikings ndjek aventurat e Ragnar Lothbrok, heroi më i madh i moshës së tij. Serit tregojn sagat e grupit të Viking dhe familjes së Ragnar, ndërsa ai ngrihet për t’u bërë mbret i fiseve të Vikingit. Si një luftëtar i patrembur, Ragnar mishëron traditat norvegjeze të devotshmërisë ndaj perëndive. Legjenda thotë se ai ishte një pasardhës i drejtpërdrejtë i Odin, zot i luftës dhe luftëtarëve.

Original titleVikings
Firt air dateMar. 03, 2013
Last air dateApr. 21, 2016
Seasons4
Episodes39
StatusReturning Series

Sezonet dhe serit

5Sezoni 5 Nov. 29, 2017
6Sezoni 6 Dec. 04, 2019